Ako oživiť váš web videom

Začiatkom decembra aj na nás doľahla všadeprítomná vianočná nálada. Vybrali sme zo skríň sobíkové svetre, stromček a ligotavé ozdoby. Prebudili sme v sebe driemajúci herecký talent a natočili videá, ktoré ste mali možnosť vidieť na našom webe a Facebooku.

Ak sa vám naše videá páčili, zhrnuli sme pre vás zopár info, ako si aj vy môžete oživiť váš web a sociálne siete pôsobivými videami jednoducho a rýchlo.

5 ponaučení z vianočných videí

Príprava nadovšetko

Ak chcete, aby natáčanie a postprodukcia prebehli hladko, je dôležité sa na tvorbu videa pripraviť. Premyslite si scenár, pripravte si rekvizity, požičajte si alebo dokúpte, čo vám chýba. Vyjasnite si, kde chcete, aby natáčanie prebehlo. Nám celková príprava nezabrala viac ako 3 hodiny.

Nápad je dôležitejší ako špičková technika

Nepotrebujete profesionálnu kameru alebo foťák. Vydarené video hravo natočíte aj s firemným smartfónom. Postprodukciu zvládnete aj sami vďaka užívateľsky prívetivým programom na strihanie videa.

Nepotrebujete profi hercov

Nemusíte angažovať Angelinu Jolie ani Toma Hanksa. Stačí, ak oslovíte sympatických kolegov, ktorí majú príjemné vystupovanie, cítia sa prirodzene pred objektívom a vedia artikulovane rozprávať. Možno si neviete ani predstaviť, aký herecký talent sa skrýva v ľuďoch, ktorí s vami dennodenne pracujú!

Na formáte a dĺžke videa záleží

Ak chcete, aby sa vám video ľahko strihalo a aby dobre vyzeralo na webe a sociálnych sieťach, natáčajte horizontálne. Divákov by ste mali zaujať, prekvapiť, zabaviť, vysvetliť pointu, a to všetko v čo najkratšom čase.

Spolupráca upevní tímovú kultúru

Zapojiť kolegov do produkcie videa je lepšie ako zorganizovať teambuilding. Pri natáčaní sa určite zabavíte a ako bonus vytvoríte kvalitný obsah, ktorý pomôže zviditeľniť vašu firmu v online prostredí.

Pre tých, ktorí naše videá nevideli, ponúkame prehľad tých najlepších:

Ak si na tvorbu videa netrúfate sami, obráťte sa na nás. Radi pre vás pripravíme videá podľa vašich predstáv. Viac o moderovaných videách sa dočítate v našom najbližšom blogu.

10. január 2017

Späť

Máte záujem o riešenie od nás? Chcete sa dozvedieť viac?

Kontaktujte nás
  • Polus towers
  • Ergo
  • Dejmark
  • Tempo Kondela
  • Tauris
  • Deutschmann
  • Cube

Kontaktujte nás

Ak žiadate naceniť projekt, prosíme uveďte aj telefónne číslo.

Ďakujeme Vám

Ďakujeme za vyplnenie kontaktného formulára.
V najbližšej dobe vás budeme kontaktovať.